Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dürüst Lefke Vakfını kabul etti
01 Temmuz 2011 Cuma Saat 11:35

Dürüst Lefke Vakfını kabul etti

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Vehit Nekipzade başkanlığındaki Lefke Vakfı Mütevelli Heyeti’ni kabul etti.

Kabulde konuşan Nekipzade, son yıllarda Lefke Gazi Lisesi’ndeki öğrenci sayısında azalma olduğunu ve bununla birlikte okulda yaşanan sorunların zorlaştığını belirterek bakanlıktan bu yönde önlem istedi.

Bunda başlıca etkenin Güzelyurt Kaymakamlığı sınırları içindeki muhtarların, Lefke bucak hudutları içerisinde oturan öğrencilere hatalı olarak Güzelyurt bucağı hudutları içinde oturdukları yönünde  ikamet belgesi vermeleri  ve bu öğrencilerin de kayıtlarını Güzelyurt’taki okullara yaptırmaları olduğunu anlatan Nekipzade, bu hatalı belgeleri Orta Eğitim Dairesi  ve Güzelyurt’taki okul idarelerinin de bilerek veya bilmeyerek onaylayıp işleme koyduklarını savundu.

Nekipzade, bu konuda bakanlığı titiz davranmaya, Lefke Gazi Lisesi ve orta bölümüne  öğrenci akışını sağlamaya ve okulun öğretmen ve fiziki altyapı ihtiyaçlarını karşılayarak yeniden cazibe merkezi haline getirmeye çağırdı.

DÜRÜST

Bakan Dürüst de, Lefke bölgesindeki okulların öğrenci sayısının azalmasının kendileri açısından da önemli olduğunu belirterek buna yönelik önlemler aldıklarını; bu çerçevede bölgedeki okullara bu yıl ek bina ve derslikler yapılması çabası içinde olduklarını kaydetti. Bunun yanında bölgedeki okullarda bazı düzenlemeler yaptıklarını da anımsatan Dürüst, hedeflerinin eğitim kalitesini artırmak ve bu okulları cazibe merkezi haline getirmek olduğunu söyledi.

Lefke’deki okullara hepsinden önce Lefkelilerin sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Bakan Dürüst, bu olmazsa yasalar ve kısıtlamalarla ancak bir yere kadar önlem alınabileceğini ifade etti.

Bu konuda Lefkelilerin bilinçlendirilmesi gerektiğini de ifade eden Dürüst, vakfın bu yöndeki yaklaşımını memnuniyetle karşıladığı söyledi.

Bu haber toplam 13774 defa okunmuştur
Dürüst Lefke Vakfını kabul etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans