Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lions Temmuz toplantısı yapıldı
08 Temmuz 2011 Cuma Saat 10:55

Lions Temmuz toplantısı yapıldı

KKTC’de faaliyet gösteren 9 lions kulübünün oluşturduğu Lions Kulüpleri Birliği’nin yeni Dönem Başkanlığı’nı Süreyya Gürses devraldı.

Lefkoşa’da dün akşam gerçekleştirilen “Lions Kulüpleri Birliği Temmuz Ayı Toplantısı ve Görev Devir Töreni”nde eski başkan Fuat Kutlu görevini yeni başkan Süreyya Gürses’e devrederken, Gürses’in rozetini Başbakan İrsen Küçük’ün eşi Gülin Küçük taktı.


Lefkoşa Merit Otel’de yer alan törene, Başbakan İrsen Küçük, Maliye Bakanı Ersin Tatar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları ve lions üyeleri katıldı.

Konuşmalar ve lionsların görevlerinin hatırlatılmasıyla başlayan devir teslim töreni, görev devrinin yapılması, konukların konuşmaları, tören pastasının kesilmesi ve kutlama yemeğiyle tamamlandı.


Devir teslim töreninde konuşan Başbakan İrsen Küçük, görevi devralan Süreyya Gürses ile uzun bir süre birlikte çalıştığını, Gürses’in çok çalışkan ve özverili olduğunu belirterek, bu yüzden lionsların içinin rahat olmasını, kulübün emin ellere teslim edildiğini vurguladı.

Küçük, lionsların hiç karşılıksız, karşılık beklemeden eğitim, sağlık, kültür ve muhtaç insanlara yardım faaliyetlerinde bulunduğunu, bu açıdan çok önemli olduklarını belirterek, kulübe ellerinden geldiğince destek olacaklarını söyledi.


İçte yaptığı faaliyetlerin yanı sıra dış temaslarla da KKTC’nin tanıtımında büyük görev üstelenen lionsları bu çalışmalarından dolayı tebrik eden Başbakan Küçük, çalışmaları taktirle izlediğini belirterek, başarılar diledi.

Gecede söz alan Maliye Bakanı Ersin Tatar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi ile LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları da konuşmalarında, lionsların içte eğitim, sağlık, kültür alanlarında faaliyet gösterip muhtaç insanlara hiç karşılık beklemeden yardımda bulunduklarına, dışta da KKTC’yi tanıtıcı önemli ziyaret ve faaliyetlerde bulunduklarına işaret ederek, kulübün yeni yönetim kuruluna da yapacağı çalışmalarında başarılar dilediler.


Devir teslim töreninde görevini devretmeden söz alan Fuat Kutlu da, lions kulüplerinin amaç ve çalışmalarını anlatarak, lionsların karşılıksız hizmet veren, içinde dostluk, anlayış olan, bağları sıkı, içindeki insan sevgisi ile hizmet verdiklerini vurguladı.

Kutlu, dünyada bulunan lions kulüplerinin sayıları ve çalışmalarıyla ilgili bilgiler de aktararak, lionsların KKTC’de 1975 yılında faaliyete başlasa da Rum engellemeleriyle tam olarak ancak 2004 yılı sonrasında uluslararası lionslar kulüplerine katılabildiğini ifade etti ve şu anda  KKTC’den 9 kulübün Uluslararası Lionslar Kulüpleri Birliği’ne üye olduğunu söyledi.


Sağlık, eğitim ve kültürel alanlarda faaliyet gösterdiklerini, yardıma muhtaç kişilere de karşılıksız hizmet verdiklerini ifade eden Kutlu, bunun yanı sıra eğitim çalışmaları ile seminerler düzenlediklerini, ayrıca KKTC’yi tanıtıcı faaliyetlerde de bulunduklarını belirtti.

Kutlu, görevi kendisinden devralan Gürses’in de aldığı bayrağı daha ileriye taşıyacağına inanç belirtti.

Görevi devralması ve rozetinin takılmasının ardından konuşan yeni Başkan Süreyya Gürses de, lionsların daha çok güçlenmesi için çalışacağını, çalışmalarını her zaman ülkesi ve vatandaşları için yapacağını belirterek, her zaman anlayış, hoşgörü ve birliktelik içinde çalışacaklarını kaydetti.


Çalışma arkadaşlarıyla iyi bir dönem geçireceklerine inanç belirten Gürses, katılan herkese teşekkür etti.

Bu haber toplam 1568 defa okunmuştur
Lions Temmuz toplantısı yapıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans