Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meral Eroğlu, Konuk heyet eşleri onuruna çay verdi
20 Temmuz 2011 Çarşamba Saat 18:13

Meral Eroğlu, Konuk heyet eşleri onuruna çay verdi

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun eşi Meral Eroğlu, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları çerçevesinde ülkeye gelen resmi konuk heyet eşleri onuruna Rocks Otel’de çay verdi.

Etkinliğe, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer’in eşi Sonay Bozer, KTBK Komutanı Korgeneral Adem Huduti’nin eşi Ferhan Huduti, komutan, bakan, milletvekili eşleri ile kutlamalar çerçevesinde ülkeye gelen konuk heyet üyelerinin eşleri katıldı.


Etkinlikte Cumhurbaşkanı’nın eşi Meral Eroğlu konuklara hitaben bir konuşma gerçekleştirdi.


EROĞLU

Meral Eroğlu etkinlikte yaptığı konuşmada, Kıbrıs Türkü’nün bugün, özgürlüğe kavuştuğu günün yıldönümünü kutladığını belirterek; “Herkese kutlu olsun” dediği 20 Temmuz’un; Kıbrıs Türk tarihine en muzaffer gün olarak geçtiğini kaydetti.


Bu günün şafağında Girne sahillerinde Yavuz Çıkarma Plajı’nda adaya çıkan Türk Askeri’nin tıpkıbir güneş gibi özgürlüğü yayarak Kıbrıs Türkü ile kavuştuğunu vurguladı.

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti, hükümetleri, ordu ve askerlerimizi her zaman sevgi ve saygıyla anıyoruz” diyen Meral Eroğlu, Kıbrıs Türkü’nün bu kapsamda Anavatan’daki kardeşlerine her zaman kardeşlik bağları sunduğunu ve sunmaya da devam ettiğini söyledi.


Meral Eroğlu, hiçbir zaman güçlüklerden yılmayan ve bu toprakları vatan yapan Kıbrıs Türkü’nün, Osmanlı ile İngiliz sömürge döneminden bugüne adada Türklük ile birliğini her daim korumayı başardığını da belirtti.

Bu haber toplam 12181 defa okunmuştur
Meral Eroğlu, Konuk heyet eşleri onuruna çay verdi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans