Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eczacılar ilaç paralarının peşine düştü
08 Eylül 2011 Perşembe Saat 12:47

Eczacılar ilaç paralarının peşine düştü

Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği Başkanı Fatma Azgın, Sosyal Sigortalar Dairesi’nden 4 aylık ilaç parası alacakları olduğunu bildirdi.

Azgın, “Sigortalar Dairesi’yle imzaladığımız sözleşmede belirtilen ödeme süresi çoktan aşıldı. Bir an önce ilaç paralarımız ödenmelidir” dedi.

Azgın yazılı açıklamasında, Sosyal Sigortalar Dairesi’nin nisan, mayıs, haziran ve temmuz aylarına ait alacaklarını henüz ödemediğini belirterek, hukuki önlemler yanında diğer tedbirleri de uygulamaya koyacaklarını kaydetti.

Sosyal Sigortalar Dairesi’nden alacaklarının yıllardır aksamalı şekilde devam ettiğini, daire ile yapılan her görüşmede “ödemeler düzelecek” sözü almalarına rağmen durumun aydan aya kötüleştiğini belirten Azgın, eczanelerin zor durumda kaldığını vurguladı.

Azgın, “Ayrıca sigortalı kişiler de kurul kararı ile eczanelerden satın alıp sigortalara ibraz ettiği makbuzlara karşılık paralarını alamamaktadır” dedi.

Bugüne kadar hükümetin mali sorunlarına tolerans gösterdiklerini, ancak sabırlarının taştığını vurgulayan Azgın, “Hükümet borç içinde yüzerken, partizanlık yapıp yeni istihdamlar yapmakta, zenginlere para bağışlamaktadır. Artık bizim bu hükümete toleransımız kalmadı” ifadelerini de kullandı.

Bu haber toplam 1747 defa okunmuştur
Eczacılar ilaç paralarının peşine düştü Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans