Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Siz misiniz Kız kardeşimi isteyen diyip dövdü
14 Eylül 2011 Çarşamba Saat 07:36

Siz misiniz Kız kardeşimi isteyen diyip dövdü

Kız kardeşini isteyen genci, 3 arkadaşlarıyla birlikte boş araziye davet ederek, plastik borularla dövdü ve hastanelik etti

Girne, önceki gün mafya filmlerini aratmayan görüntülere sahne oldu. 18 yaşındaki Mehmet Can Tunç isimli genç, daha önceden kız kardeşini istediği için aralarında husumet olan 23 yaşındaki Ahmet Özel’i, 3 arkadaşıyla birlikte araziye götürerek öldüresiye dövdü.


Plastik su borusu ve plastik kaplamalı bakır elektrik kablosunun yanında, elleri ve ayaklarıyla Ahmet Özel’i ön dişini kırarak ciddi şekilde dövüp hastanelik eden 4 genç, polis tarafından tespit edilerek göz altına alındı.


Ahmet Özel, Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Acil Servisi’nde kontrol altına alınırken, Mehmet Can Tunç (18), Hüseyin Kalyoncu (E-22), S.T. (E-16) ve Mehmet Erkan (E-19) ise Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve haklarında 3’er gün tahkikat amaçlı tutukluluk emri alındı.


Boş araziye götürdüler


Ceza Davaları Yargıcı Melek Esendağlı’nın huzurunda görülen davada, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Mustafa Atakara hazır bulundu. Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Üzeyir Koçer’i mahkemeye tanık olarak dinletti.


Polis memuru Koçer, 12 Eylül 2011 tarihinde, zanlı 1 Mehmet Can Tunç’un, aralarında daha önceden kız kardeşini istemesi üzerine husumet bulunan Ahmet Özel isimli kişiyle konuşmak bahanesiyle, Hüseyin Kalyoncu, S.T. ve Mehmet Erkan’la birlikte Çatalköy’de boş bir araziye götürdüklerini söyledi.


Bu arazide konuştukları bir sırada zanlı 1’in, tasarrufunda buldurduğu plastik su borusu ve plastik kaplamalı bakır elektrik kablosuyla, diğer zanlıların ise elleri ve ayaklarıyla Ahmet Özel’in her yerine vurarak ciddi şekilde darp ettiklerini anlatan polis memuru Üzeyir, zanlının sağ üst dişinin kırılıp vahim zarara uğradığını söyledi.


Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine zanlıların derdest emriyle tutuklandığını söyleyen polis memuru Üzeyir, müşteki olan Ahmet Özel’in Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Acil Servisi’nde kontrol altında tutulduğunu söyledi.
Tahkikatın yeni başladığını ve alınması gereken ifadeler olduğuna dikkat çeken polis memuru Koçer, zanlıların bu aşamada 3 gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.


Şahadeti dikkate alan Yargıç Melek Esendağlı da, zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

Bu haber toplam 1602 defa okunmuştur
Siz misiniz Kız kardeşimi isteyen diyip dövdü Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans