Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İlkokullarda 150 öğretmen eksik
20 Eylül 2011 Salı Saat 21:01

İlkokullarda 150 öğretmen eksik

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), sendikanın yaptığı çalışma doğrultusunda bugün itibarı ile KKTC ilkokullarında 115 tane öğretmenin eksik olduğunun tespit edildiğini açıkladı.

KTÖS Örgütlenme Sekreteri Burak Maviş, yaptığı yazılı açıklamada, Eğitim Bakanlığı ile yürütülen çalışmalar olmasına rağmen, bin 353 kişilik öğretmen kadrosunun artırılmaması nedeni ile sorunların çözülemez bir yumak haline dönüştüğünü savundu.

Kamu ataması ile 115 eksik öğretmenin ancak 60 tanesinin giderilebileceğine dikkat çeken Maviş, meclisin acil olarak öğretmen kadrolarının artırılması için düzenleme yapması gerektiğini belirtti.

Özellikle Karpaz bölgesinde öğretmen eksikliklerinin had safhada olduğunu savunan Maviş, Yeşilköyde 6, Polatpaşa İlkokulunda 6, Dipkarpaz'da 9, 23 Nisan İlkokulu'nda 5 öğretmen eksikliği bulunduğunu vurguladı.

Kamu sınavının ve terfi sınavlarının gecikmesine, bir de geçici öğretmenlerin sınavının gecikmesi ve öğrenci nüfusunun artmasının eklenmesiyle okullardaki eğitim faaliyetlerinin kaosa dönüştüğünü ileri süren Maviş, “Okul aile birliklerinin sorumluluk alıp, bu konudaki seslerini yükseltmeleri, eğitim için hayati önem taşımaktadır” dedi.

Eğitim Bakanlığı'nın kadroların artırılması ile ilgili samimiyet ortaya koymasını beklediklerini belirten Maviş, “KTÖS, dialog çerçevesinde sorunları çözmeye çalışırken, demokratik eylem hakkını da saklı tutmaktadır” ifadesini kullandı.

Bu haber toplam 1709 defa okunmuştur
İlkokullarda 150 öğretmen eksik Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans