Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni Bir Af daha geliyor!
21 Eylül 2011 Çarşamba Saat 10:53

Yeni Bir Af daha geliyor!

Kuzey Kıbrısta aflar hız kesmeden devam ediyor bu afflara yenisi birtane daha eklenecek işte o afın ayrıntıları...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, sosyal sigorta yatırımlarını geciktirmekten dolayı faiz borcu olanlara, bugün yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısında yeni bir affın çıkarılacağını açıkladı.


Bakan Ünverdi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bugünkü Bakanlar Kurulu toplantısında yasa gücünde bir kararname ile, sigorta yatırım borcu faizlerine geciktirme indirimi uygulayacaklarını belirtti.


Dünyada olduğu gibi ülkemizde de ekonomik krizden dolayı çarkın dönmediğine vurgu yapan Bakan Ünverdi, bu nedenle işletmeci ve vatandaşların sigorta yatırımlarını yapamadıklarını ifade etti.


Ünverdi, bugün çıkarılacak afla mağduriyet yaşayan vatandaşlara kolaylık sağlayacaklarını söyledi.


Bakan Ünverdi, iyileştirilmiş afla, borcunu ödemeyen vatandaşlara daha esnek ödeme kolaylığı sağlamayı amaçladıklarını dile getirdi.
Bakan Ünverdi, “Daha önce yapmış olduğumuz açıklamada, iyileştirilmiş bir affı gündeme getireceğimizi söylemiştik. Şimdi verdiğimiz o sözü yerine getireceğiz” dedi.


Aktif sigortalı çalışan sayısının 72 bin olduğunu; bunun 30 bininin yabancı çalışma izinli olduğunu; 42 bininin ise vatandaşlardan oluştuğunu belirten Ünverdi, primini ödeyemeyen 12 bin civarında kişi bulunduğunu ve çıkaracakları yeni afla ekonomik çarkların daha rahat dönmesini ve finans sorununu rahatlatmayı amaçladıklarını ifade etti.

Bu haber toplam 11275 defa okunmuştur
Yeni Bir Af daha geliyor! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans