Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tepebaşı Cinayeti, Fatih tuttu, Adnan 23 kez bıçakladı
24 Ekim 2011 Pazartesi Saat 09:19

Tepebaşı Cinayeti, Fatih tuttu, Adnan 23 kez bıçakladı

Tepebaşı’nda meydana gelen olaydaki iş birliği de ortaya çıktı. Küçük meblağlı bir alacak-verecek, 23 kez bıçak darbeli bir cinayetle sonuçlandı

İTİRAF ETTİLER… Bıçaklayan Adnan Öz, 23 kez bıçakladığını kabul ederek suç ortağı Fatih Yılmaz için “Ben bıçaklarken onu tuttu” itirafında bulundu. Adnan Öz, cinayeti 560 için işlediğini itiraf etti


“KORKUTMAK İÇİN GİTTİM…” Fatih Yılmaz, “Yanındaydım bir şey yapmadım. Korkutmak için ordaydım” savunmasını yaptı. Her iki zanlı da polise gönüllü ifade verdi. Girne’de mahkemeye çıkarılan zanlılar aleyhine üç gün tutukluluk emri alındı


BIÇAK BULUNDU… Cinayetin işlendiği Tepebaşı köyünde, zanlı Adnan Öz’ün kullandığı bıçak maktul Hasan Kaşıkçıer’in 300 metre uzağında arazide bulundu


Girne’de Tepebaşı’nda 560 TL alacağı Hasan Kaşıkçıer’in planlı bir şekilde öldürüldüğü olayla ilgili Adnan Öz ve Fatih Yılmaz tutuklandı. Bıçaklayan Adnan Öz, 23 kez bıçakladığını kabul ederek suç ortağı için “Ben bıçaklarken onu tuttu” dedi.
Suç ortağı Fatih Yılmaz ise, “Yanındaydım bir şey yapmadım. Korkutmak için ordaydım” savunmasını yaptı. Her iki zanlı da polise gönüllü ifade verdi.


Cinayetin işlendiği Tepebaşı köyünde, zanlı Adnan Öz’ün kullandığı bıçak maktul Hasan Kaşıkçıer’in 300 metre uzağında arazide bulunarak emare alındı.


“Taammüden adam öldürme”, “Kanunsuz bıçak taşıma ve tasarrufu” suçlamasıyla cinayetin işlendiği gün tutuklanan Adnan Öz ve Fatih Yılmaz dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Yargıç Alev Ulunay, huzurunda görüşülen davada Kıdemli Savcı Erdinç Akyener, tanık olarak Girne Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube Amirliği’nde görev yapan müfettiş Osman Kayabaşı’nı dinletti.


Polis: “Taammüden adam öldürme suçuyla itham edilecekler”
Mahkemede yeminli şehadet veren müfettiş Osman Kayabaşı, iki zanlının Girne’de 22 Ekim 2011 tahinde “Taammüden adam öldürme”, “Kanunsuz bıçak taşıma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklandıklarını açıkladı.


Polis: “Cesedi bir vatandaş buldu”


Müfettiş Kayabaşı, 22 Ekim 2011 tarihinde saat 08.30 sularında bir köy sakini tarafından eski Güzelyurt-Girne anayolu Tepebaşı mezarlık yanında yol kenarında park edilmiş, THL 560 plakalı Mercedes plakalı aracın pencerelerinin açık olduğu bilgisinin alınması üzerine bölge polisi tarafından olay yeri ziyaret edilmiş ve bahse konu aracın ilerisinde ağaçlık bölgede Güzelyurt’ta sakin maktul Hasan Kaşıkçıer isimli şahsın cesedinin bulunduğunu belirtti.


Polis: “Cinayet zanlıları evlerinde tespit edildi”


Müfettiş Osman Kayabaşı, aynı gün yaptıkları ileri soruşturmada cinayet zanlıları Güzelyurt’taki ikametgahlarında tespit edilerek tutuklandı.


Polis: “Ölüm nedeni tespit edildi”


Osman Kayabaşı, müteveffa Hasan Kaşıkçıer’in aynı gün yapılan Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan otopsisinde ölüm nedeninin, kesici ve delici alet yaralanması sonucu büyük damar ve iç organ yaralanması sonucunda oluşan iç kanama olduğu tespit edildiğini açıkladı.


Kayabaşı, meseleyle ilgili tahkikat yeni başladığını belirterek, zanlıların itham edildiği suçların müebbet hapis cezası gerektiren suçlar olduğuna vurgu yaparak, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlılar aleyhine üç gün tutukluluk talep etti.


Zanlılar itiraz etmedi
Yargıç Alev Ulunay’ın huzurunda söz alan ve tutukluluğa itirazları olup olmadığı sorulan zanlı Adnan Öz, “Hayır” derken, Fatih Yılmaz, “Yok efendim” dedi.


Mahkeme: “Suçla alakaları görüldü”


Yargıç Alev Ulunay, zanlıların işlenen suçla alakalarının görüldüğüne vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 3 gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

Bu haber toplam 12054 defa okunmuştur
Tepebaşı Cinayeti, Fatih tuttu, Adnan 23 kez bıçakladı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans