Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MEB Dürüst, Öğrenci olaylarını yorumladı
24 Ekim 2011 Pazartesi Saat 10:40

MEB Dürüst, Öğrenci olaylarını yorumladı

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, KKTC üniversiteleri üzerinde yaratılmaya çalışılan olumsuz havaya devletin müsaade etmeyeceğini söyledi.

Dürüst, geçtiğimiz hafta içinde üniversitelerde yaşanan öğrenci olaylarını değerlendirmek amacıyla üniversite rektör ve temsilcileriyle bir araya geldi.

Eğitim Bakanlığı'nda saat 12.00'de başlayan toplantının basına açık bölümünde konuşan Dürüst, KKTC'de üniversitelerin dünyaya açılan pencere olduğunu ve eğitimin dünyanın başka ülkelerinde olmayan şekilde huzurlu ve güvenli şekilde sürdürüldüğünü ifade etti.

Üniversitelerin artık devlet kontrolüne girdiğini ve toplumsal huzur ve öğretimin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için her türlü önlemin alındığını kaydeden Dürüst, üniversite rektör ve temsilcilerine duyarlı ve huzur bozucu davranışları engelleyici önlem almaları nedeniyle teşekkür etti.

Dürüst kökeni, dini, dili, ırkı veya mezhebi ne olursa olsun tüm öğrencilerin kendi öğrencileri olduğunu kaydederek, öğrencileri sükunete davet etti ve olayları sabırla izlediklerini ve izlemeye devam edeceklerini bildirdi.

Bu haber toplam 1948 defa okunmuştur
MEB Dürüst, Öğrenci olaylarını yorumladı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans