Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Denktaş, Bugün taburcu ediliyor
29 Ekim 2011 Cumartesi Saat 13:13

Denktaş, Bugün taburcu ediliyor

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesinde uzun süredir tedavi gören ve sağlık durumu iyiye giden Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaşın bugün hastaneden taburcu edileceği açıklandı.

YDÜ Hastanesi yetkilileri, sağlık durumu iyiye giden Denktaş'ın öğleden sonra taburcu edileceğini, öncesinde de basın toplantısı düzenleyeceğini duyurdu.


Denktaş'ın tedavisiyle yakından ilgilenen YDÜ doktorları dün düzenledikleri basın toplantısında, Rauf Denktaş'ın sağlık durumunun daha iyi olduğunu, hiçbir cihaza bağlı olmadığını, ağızdan beslenebildiğini ve konuştuğunu belirtmişti.


Doktorlar, Denktaş'ın sağlık durumunun her geçen gün iyiye doğru gittiğini ve en uygun zamanda taburcu edilmesinin planlandığını söylemişti.     24 Mayıs'ta beyin kanaması geçiren ve sol tarafı felç olan Denktaş, Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından rehabilitasyon süreci için 8 Temmuz'da Ankara'ya, Genelkurmay Başkanlığı Rehabilitasyon Merkezi'ne götürülmüştü.


Rauf Denktaş, tedavisine Ankara'da Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) devam edilirken, beyinle kafatası arasındaki kan birikiminin boşaltılması için 25 Ağustos'ta ameliyat edilmiş, 30 Ağustos'ta da KKTC'ye getirilerek YDÜ Hastanesi'nde tedavisine devam edilmişti.Denktaş, beyinle kafatası arasındaki kan birikiminin artması nedeniyle 5 Eylül'de YDÜ Hastanesi'nde yeniden ameliyat edilmişti.

Bu haber toplam 1578 defa okunmuştur
Denktaş, Bugün taburcu ediliyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans