Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sigorta affı uzatıldı 31 Ocak son gün
29 Aralık 2011 Perşembe Saat 22:52

Sigorta affı uzatıldı 31 Ocak son gün

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, Sigorta affı için müracaatların 31 Ocak 2012 tarihine kadar uzatıldığını açıkladı.

Ünverdi konuyla ilgili yazılı açıklamasında, daha önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından, Gecikmiş Sosyal Sigorta ve Sosyal Güvenlik Prim borçlarının ödenebilmesine yönelik Af Yasası için son başvuru tarihinin 30 Kasım olarak belirlendiğini ve sigortalıların prim ödemelerini en geç 3 Ocak tarihine kadar yapmasının istendiğini hatırlattı.


Ünverdi buna karşın bakanlığın, 9 Aralık’ta yürürlüğe giren ve 6 Şubat’ta sona erecek olan Muhaceret affını dikkate alarak, 31 Ocak tarihine kadar Sigorta affından yararlanma imkanı tanıma kararı aldığını açıkladı.


Bakan Ünverdi açıklamasında “Her iki af yasası ile amacımız; kayıt dışı yaşamı kontrol altına alarak, mağdur duruma düşmüş çalışanlar ile ödeme güçlüğüne düşmüş sigortalıların sosyal güvenlik sistemine dahil olması ve sosyal güvenlik haklarından faydalanmasıdır” ifadelerine yer verdi.


Sigorta affından yararlanmak isteyen sigortalılar en geç 31 Ocak tarihine kadar Sosyal Sigortalar Dairesi bölge amirliklerine müracaat edip, 30 Mart’a kadar sigorta peşinatlarını ödemesi gerekiyor.

Bu haber toplam 11557 defa okunmuştur
Sigorta affı uzatıldı 31 Ocak son gün Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans