Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sistem 12 çöktü, Uluslararası Telefonlar kesildi!
23 Ocak 2012 Pazartesi Saat 10:26

Sistem 12 çöktü, Uluslararası Telefonlar kesildi!

Telekomünikasyon Çalışanları Sendikası (Tel-Sen)’in, Özelleştirme Yasa Tasarısı’nın Cumhuriyet Meclis’ine sevk edilmesinden sonra Telekomünikasyon Dairesi’nde Perşembe günü başlattığı grev devam ediyor.

Grev sonrasında telefon ve internet iletişiminde arızalara bağlı sorunlar yaşanıyor.


Telekomünikasyon Dairesi Müdürü İrfan Paşa Özakalın’dan alınan bilgiye göre, grevin başlamasıyla birlikte ortaya çıkın küçük arızalara müdahale edilmezken; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’ni yurtdışına bağlayan, ülke içindeki santralar arası bağlantıyı gerçekleştiren Lefkoşa’daki “Sistem 12”  dün saat 16.00 itibarıyla çöktü.


Sistem 12 arızası nedeniyle santraller arası görüşme de yapılamadığını ifade eden Özakalın, santrallerin kendi içinde görüşebildiğini ancak, birbirini arayamadığını kaydetti.


Ülkenin uluslararası telefon bağlantısını da sağlayan Sistem 12’nin çökmesiyle birlikte ülke genelinde internet bağlantılarında da sorunlar yaşandığını aktaran Özakalın, GSM operatörlerinin de kendi aralarında aksamalar olsa da haberleşmeyi bu sabah itibarıyla sürdürebildiği, ancak Sistem 12 arızası nedeniyle cep telefonlarından sabit telefonların aranamadığını kaydetti.


Telekomünikasyon Dairesi Müdürü İrfan Paşa Özakalın, grevle ilgili olarak Bakanlar Kurulu’nun değerlendirme yapmasını beklediklerini de belirtti.

Bu haber toplam 1674 defa okunmuştur
Sistem 12 çöktü, Uluslararası Telefonlar kesildi! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans