Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kar-İş Eylemi iptal etti
23 Ocak 2012 Pazartesi Saat 15:40

Kar-İş Eylemi iptal etti

Kar-İş, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı öğrenci taşımacılığını durdurma eylemini kaldırdığını ve yarından itibaren ülke genelinde öğrenci taşımacılığının yapılacağını bildirdi.

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı öğrenci taşımacılığı ödemelerinin yapılmadığı gerekçesiyle öğrenci taşımacılığını bu sabahtan itibaren durduran Kar-İş, gün içinde Maliye Bakanı Ersin Tatar ile yaptığı toplantıda mutabakat sağladı ve yarından itibaren taşımacılığa devam edileceğini açıkladı.


TAK muhabirinin Maliye Bakanı Tatar’dan aldığı bilgiye göre, Kar-İş heyetiyle yapılan toplantıda eylemin kaldırılması konusunda mutabakat sağlandı.


Tatar, eyleme neden olan ödemelerin cuma gününden itibaren 2012 bütçesinin açılmasıyla yapılacağını kaydetti.


Kar-İş Başkanı Fuat Topaloğlu da, Maliye Bakanı Tatar’ın ödemelerin cuma gününden itibaren yapılacağına dair teminatı üzerine eylemi kaldırdıklarını belirtti.


Topaloğlu, bu çerçevede üyelerinin öğrenci taşımacılığını yarından itibaren ülke genelinde yapacağını belirterek, mutabakatın tüm üyelerine basın yoluyla duyurulduğunu söyledi.


Topaloğlu, Maliye Bakanı Tatar’a duyarlılığından dolayı, Kar-İş üyelerine de eyleme desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Bu haber toplam 1544 defa okunmuştur
Kar-İş Eylemi iptal etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans