Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mhp Lideri Bahçeli, Lefkoşa Elçi ataması tam bir skandaldır!
15 Şubat 2011 Salı Saat 14:01

Mhp Lideri Bahçeli, Lefkoşa Elçi ataması tam bir skandaldır!

Bahçeli, “Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı son derece açıktır ve seçilmiş Cumhurbaşkanına ve KKTC hükümetine ben sizi ekonomik cendereye alarak çalıştırmayacağım demektedir” dedi.

Bahçeli, Türkiye Lefkoşa Büyükelçisinin görevden alınmasının Türkiye Dışişleri Bakanlığı gelenekleri, ilkeleri ve uygulamaları bakımından görülmemiş bir “rezalet” olarak tarihe geçtiğini belirterek, “Büyükelçimizin görevine altı yedi ay önce başlamışken apar topar merkeze alınması, yerine Dışişleri kadroları haricinden Büyükelçinin mahiyetinde alt düzeyde bir müşavir olarak çalışan Türk ekonomik yardım heyeti başkanının atanması tam anlamıyla bir skandaldır” görüşünü dile getirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin 23. dönemdeki son grup toplantısında yaptığı konuşmada, Afşin'deki heyelanda dokuz çalışanın toprak altında kaldığını anımsatarak, “Beklentimiz AKP hükümetinin, devletin imkanlarını tümüyle harekete geçirerek toprak altında kalan kardeşlerimize bir an önce ulaşmasıdır” dedi.

KKTC'de yapılan bir mitingde açılan pankart bahane edilerek başlayan tartışmaların Türkiye Başbakan'ın gerçek niyetlerine ve hesaplarına ışık tuttuğunu söyleyen Bahçeli, “Başbakan'ın yavru vatandaki çirkin bir pankartı gerekçe yaparak son Cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle Kıbrıs Türk halkını cezalandırma niyeti bütün çıplaklığıyla ortaya çıkmıştır” dedi.

Başbakan Erdoğan'ın mesajının son derece açık olduğunu ve seçilmiş Cumhurbaşkanı'na ve KKTC hükümetine “ben sizi ekonomik cendereye alarak çalıştırmayacağım” dediğini savunan Bahçeli, “Lefkoşa Büyükelçimizin görevden alınması Türkiye Dışişleri Bakanlığı gelenekleri, ilkeleri ve uygulamaları bakımından da görülmemiş bir rezalet olarak tarihe geçmiştir. Büyükelçimizin görevine altı yedi ay önce başlamışken apar topar merkeze alınması, yerine Dışişleri kadroları haricinden Büyükelçinin mahiyetinde alt düzeyde bir müşavir olarak çalışan Türk ekonomik yardım heyeti başkanının atanması tam anlamıyla bir skandaldır” dedi.

Bahçeli, “Türkiye'yi ve Kıbrıs Türklüğünü Kıbrıs'tan tasfiye etmeye, AB üyeliği perspektifi yalanıyla KKTC'yi Kıbrıs'ın sözde yasal hükümeti olarak Kıbrıs Rum Yönetimine peşkeş çekmeye hiç kimse muvaffak olamayacaktır” diye konuştu.

Bu haber toplam 17178 defa okunmuştur
Mhp Lideri Bahçeli, Lefkoşa Elçi ataması tam bir skandaldır! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans