Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yücel Yazgın’ın ”kıbrıslı Yorumlar” Sergisi Bakan Ataoğlu Tarafından Açıldı
20 Nisan 2019 Cumartesi Saat 10:03

Yücel Yazgın’ın ”kıbrıslı Yorumlar” Sergisi Bakan Ataoğlu Tarafından Açıldı

Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Plastik Sanatlar Bölüm Başkanı Dr. Yücel Yazgın’ın, Kıbrıs’ın doğası ve kültürel varlıklarını, özgün baskı teknikleri kullanarak hazırladığı ve 60 eserden oluşa

Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Plastik Sanatlar Bölüm Başkanı Dr. Yücel Yazgın’ın, Kıbrıs’ın doğası ve kültürel varlıklarını, özgün baskı teknikleri kullanarak hazırladığı ve 60 eserden oluşan “Kıbrıslı Yorumlar” baskı resim sergisi, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu tarafından açıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, İletişim Fakültesi Sergi Salonu’nda yer alan serginin açılışına, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, UBP Genel Sekreteri Milletvekili Hasan Taçoy, TC Lefkoşa Büyükelçiliği Temsilcisi Başmüşavir Kadir Akçeşm,e, YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İrfan Günsel, rektör yardımcıları, dekanlar, öğretim üyeleri, yurt dışından gelen yabancı sanatçılar ve misafirler katıldı.

Serginin açılışında, Kıbrıs Türk Milli Tarih Müzesi Yönetim Kurulu Kurucu Başkanı ve Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Efdal Özkul, Sanatçı Yücel Yazgın ile Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu birer konuşma yaptı.

Linol şablon kullanılarak yapılmış geri dönüşüm, kağıt rölyef tekniği, ağaç baskı, linol baskı, karışık teknik gibi teknikler uygulanarak hazırlanan sergide, tarihi figürler, ağaçlar ve kapı imgeleri sergileniyor.

Bu haber toplam 1249 defa okunmuştur
Yücel Yazgın’ın ”kıbrıslı Yorumlar” Sergisi Bakan Ataoğlu Tarafından Açıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
kamagra jel kamagra
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans